ذخیره تاریخچه وبگردی در مرور مخفیانه

با اصفهان وب در یک مطلب تازه از آموزش اینترنت همراه باشید :

 مرورگر کروم , تاریخچه‌ مرورگر

تاریخچه مرورگر ها

 

اغلب مرورگرهای اینترنتی از قابلیت مرور امن صفحات وب پشتیبانی می‌کنند که به شما این امکان را می‌دهد تا بدون بر جا گذاشتن ردپا، صفحات مختلف وب را مرور کنید. این قابلیت در مرورگر کروم Incognito Mode نام دارد و به حالت ناشناس معروف است.

 

در این شرایط هیچ تاریخچه‌ای از صفحات مرور شده توسط شما در مرورگر به ثبت نخواهد رسید و موارد دیگری همچون فرم‌های تکمیل شده، رمزهای وارد شده و… نیز در حافظه مرورگر ثبت نمی‌شوند. مرور صفحات وب در این شرایط برای حفظ حریم خصوصی بسیاری از کاربران کاربردی است، اما مشکلی که در این حالت وجود دارد، ذخیره‌ نشدن تاریخچه‌ صفحات وب مرور شده است و در صورتی‌که به‌طور اتفاقی مرورگر بسته شود کاربر نمی‌تواند به سایت‌هایی که در مرورگر باز بوده‌اند، دسترسی داشته باشد.

 

در چنین شرایطی ضمن حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از ذخیره‌سازی اطلاعات وارد شده در فرم‌ها و…، ذخیره‌سازی تاریخچه‌ای از آدرس سایت‌های بازدید شده می‌تواند مفید باشد و انجام این کار در مرور مخفیانه به‌طور معمول توسط امکانات موجود در مرورگر امکان‌پذیر نیست.

 

مرورگر کروم را در حالت عادی اجرا کرده و با مراجعه به لینک زیر، افزونه Off The Record History را روی مرورگر نصب کنید:

https://goo.gl/NY6eUn

 

پس از نصب افزونه روی مرورگر، عبارتchrome://extensions را در نوار آدرس وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید تا صفحه مدیریت افزونه‌ها نمایش داده شود.

 

در ادامه افزونه Off the Record History را پیدا کرده و علامت چک‌مارک Allow in Incognito را برای این افزونه فعال کنید تا مجوز اجرای افزونه در حالت مخفی نیز به آن داده شود.

  فالورهای خود را در اینستاگرام 1000 تایی کنید + آموزش

 

از حالا به بعد می‌توانید به‌راحتی از مرور مخفیانه کروم استفاده کنید و در هر زمان با کلیک روی آیکون افزونه Off the Record History به فهرستی از تاریخچه صفحات بازدید شده یا تب‌های بسته شده نیز دسترسی داشته باشید.

 

منبع:jamejamonline.ir


منبع:
http://www.beytoote.com/computer/tarfand-i/history-secret-browsing.html

امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید ، بزودی با شما همراه خواهیم بود در یک مطلب تازه تر از دنیای اینترنت

لینک منبع

امتیاز شما

مطالب پیشنهادی

keyboard_arrow_up