ایردراپ چیست؟+لیست ایردراپ های ارز دیجیتال تلگرامی در سال ۲۰۲۴

ایردراپ چیست؟

در حوزه رمزارزها، اصطلاح (Airdrop) برای توصیف نوعی رویداد توزیع برای رمزارزها استفاده می‌شود که در طی آن، توکن‌ها به کیف پول‌های ثبت‌شده واریز می‌شوند. به عبارت ساده‌تر، رویدادی است که کوین‌ها و توکن‌های رایگان یا پیش‌فروش شده به کیف پول‌های ثبت شده واریز می‌شوند. ایردراپ یک رویداد توزیع توکن را توصیف می‌کند. این رویداد زمانی اتفاق می‌افتد که فرد یا شرکت مالک یک ارز دیجیتال، به هر دلیلی تصمیم به توزیع توکن‌های خود بین کاربران می‌گیرد.

ایردراپ چیست,بهترین ایردراپ های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۴

چطور در ایردراپ شرکت کنم؟

معمولاً ایردراپ‌ها زمان خاصی دارند و نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه زمانی شروع می‌شوند و چه زمانی به پایان می‌رسند؛ مگر اینکه در سایت مرتبط با یک رمزارز همه اطلاعات به صورت کامل گفته شده باشد. توجه کنید که شرکت در همه ایردراپ‌ها به شما سود نمی‌رساند و در برخی مواقع فقط وقت شما را تلف می‌کند، بنابراین سعی کنید که در ایردراپ‌های خوبی شرکت کنید که از سود آن مطمئن هستید.

بهترین ایردراپ های ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۴

در طی پنج سال گذشته، فرآیند اعطای ایردراپ ‌ها تغییر کرده است زیرا هدف، دیگر پاداش دادن با هدف تبلیغات حداقلی نیست بلکه پاداش‌ها دیگر تنها به افرادی داده می‌شود که فعالیت مؤثری برای شناساندن پروژه داشته باشند. پس از ایردراپ مهم یونی سواپ (Uniswap) در سال ۲۰۲۰، که در آن ۶.۴۳ میلیارد دلار توکن یونی (UNI) ایردراپ شد، پروژه‌های ارز دیجیتال در حال تعریف سیستم‌های ایردراپی هستند که از فناوری‌های پیشرفته‌تر استفاده می‌کنند و پاداش‌های بهتری ارائه می‌دهند. پروژه‌های دیفای (DeFi) از این رویکرد حمایت می‌کنند و از سال ۲۰۲۰ هر سال شاهد ایردراپ های قابل توجهی از سوی آن‌ها بوده‌ایم:

  • در ۲۵ دسامبر ۲۰۲۱، پروژه اوپن دائو (OpenDAO) بخش عمده‌ای از توکن SOS خود را برای معامله‌گران NFT در اوپن سی (OpenSea) ایردراپ کرد.
  • برخی از محبوب‌ترین ایردراپ های سال ۲۰۲۲، ایردراپ ایپ کوین (ApeCoin)، ایردراپ توکن OP از شبکه لایه‌ ۲ اتریوم آپتیمیزم (Optimism)  و ایردراپ اپتوس (Aptos) برای پذیرندگان اولیه آن بود.
  • در سال ۲۰۲۳، شاهد ایردراپ آربیتروم بودیم که بیش از ۴۲ میلیون ARB تقسیم شد. سایر ایردراپ‌های مهم در سال ۲۰۲۳ شامل مواردی چون TIA و Blur است.

لیست ایردراپ های تلگرامی 2024 (آپدیت تیرماه 1403)

 

Hamster Kombat

Cex.io

Yescoin

Catizen

MemeFI

Tapswap

Cedex

Holdcoin

BBQcoin

Goldverse

Rocky Rabbit

Duckcoin

Topcoin

Simple Tap

 

 

5/5 - (4 امتیاز)

مطالب پیشنهادی

keyboard_arrow_up